Ako hrať za Warlocka

Návod ako (ne)hrať jednu z najkrajších postáv WoW.
1.Samozrejme nainštalujeme vôbec nie zdanlivo najviac krátku inštaláciu 30 GB hry ktorú samozrejme ťaháme z najviac super najrýchlejších serverov od Blizzardu, pretože zarábajú ako Bill Gates, pretože 60 milión rozumných hráčov ako ja to stále hrajú, a budú aj keď na to stále nadávajú.
2.Výborne! Máte to nainštalované! Výborne, teraz si oddýchneme... Stačilo, treba to rýchlo spustiť, pretože kým sa to napatchuje (samozrejme z toho istého servera) tak to trvá dlhšie ako inštalácia!!
3.Ak ste už tu, tak ste zvládli pravdepodobne najdlhšiu inštaláciu vo svojom živote, určite ste na seba hrdý! Teraz treba zaplatiť Blizzardu za ich veľmi vydarenú hru, na stránke battle.net máte všetky inštrukcie pre vytvorenie účtu a ako zaplatiť samozrejme tiež.
4.Ták, a sme už pomaly na začiatku hrania. Teraz spustíte hru, zadáte svoj oficiálny zaplatený účet, a hráte! Bohužial ak si myslíte, že to najhoršie máte za sebou, tak to ste ešte urcite nikdy neexpili.
5.Ako ste si určite všimli, máte na výber z dvoch frakcií. Ak máte do 15 rokov, ste alinacia, ak máte viac, tak ste horda. Po vstúpení do vašej frakcii ste si určite všimli že máte na výber z viacerých rás. Začnem mladšími. Ak sa hráte na online hrdinu a úspechy v hre vám vnášajú hrdosť do reálneho života, ste human (človek), a nezabudnite mu dať rovnaký účes aký máte (alebo by ste chcel mať) vy)! Ak inklinujete k ružovej, sexi buzi hlasom a pekne tvarovanej riťke, ste night elf (noční elf)! Rád chlastáte? Ste dwarf(trpaslík)! Máte blchy a štekáte na svoju polovičku? Tak ste worgen (vlkodlak či čo to je). Mékate ako koza? To budete dreanei. Máte malé ego? Tak ste gnóm. A teraz prejdeme k starším: horde. Ste často dolámaný, mrzutý a smrdí vám z úst? Tak ste undead (nemrtvý). Vravia vám často ty krava/buran? Tak budete tauren (krava). Ste hrdý na domovinu a do všetkého idete s hlavou (doslova)? Tak ste ork. Rád tancujete a zaujímate sa iba o húlenie? Ste troll. Ak aj u starších sa nájde niekto kto pozerá rád na sexi riťky a buzi hlas, tak ste určite blood elf (noční elf, tí elfovia sú takí buzi, pozn. Blizz). Ak rád robíte s káblami a nevadí vám že ste malí tak budete goblin (najviac imba rasa).
6.Keď ste si vybrali rasu, môžte vidieť, že nie každé povolanie môže každá rasa obsahovať. Kedže môj návod bude iba o povolaní warlocka, spĺňam požiadavky pre nasledovné rasy: human, dwarf, gnóm, worgen, ork, undead, troll, blood elf a goblin. Ak predsa vás warlock nezaujal, máte nasledovné možnosti (kým nezačnem iba o warlockovi). Rád klikáte na jedno tlačitko a vyhrávate? Ste warrior (bojovník). Máte rád čarovanie, ohníky a všetko trápne okolo toho? Tak ste mág (mág). Chodíte do kostola? Tak budete priest (kňaz). Páči sa vám bojovníka le stále to nie je ľahké? Tak ste deathknight (mŕtvy rytier). Bojíte sa blízkeho kontaktu? Tak budete hunter (lovec). Inklinujete k posvätnému svetlu a podobným táraninám? Tak budete paladin. Máte rád prírodu a viete sa o seba postarať? Tak budete buď druid, alebo šaman. Ak viete hrať dobre, tak odporúčam druida, ak neviete hrať hry, tak šamana (obdoba warriora, len ako healer). Ste bojko a schovávate sa za ostatných? Tak ste roguna! Gratulujem.
7.Tak, teraz prejdem pomaly konečne k svojmu návodu. V krátkosti definujem locka: najlsabšie povolanie, ktoré aby vôbec prežilo a niečo urobilo, tak potrebuje "svojho" démona ktorý mú zemre ani nevie ako. Ták, určite sa vám teraz warlock pozdáva, koniec koncov to je aj predmetom tohto návodu. Začnem tým, že aspoň sa za neho expí, pretože ako v každej poraidnej on line hre sa postava musí vyexpiť na maximálny level, kde až potom začína zábava (relatívny pojem). Ak doexpíte (samozrejme veľká zábava, porád začnete expiť niečo iné), môžte si vybrať, či budete stláčat dve tlačítka a chodiť proti počítačovým, naprogramovaným neproateľom, alebo budete používať celé rady tlačítok, addony a všetko možné, a bojovať proti živým ľuďom (samozrejme cez počítač). Rozdeluje sa to na PVE (player versus enviroment) a PVP (player versus player) čo je z predošlého rozdelenia zrejmé.
8.Ja hrám PVP, takže návod na warlocka v tomto smere (skrátim, nie je dôvod sa v tomto smere rozpisovať).

1. ide sa vás warrior: pustíte klávesnicu, dajte si niečo na pitie, prípade sa otočte k spolubývajúcemu, ale hlavne sa nepokúšajte hrať, je to zbytočné

2. ide na vás rogue: obdobný postup ako v kroku jedna, len hrajte, možno ho to odpojí a vy vyhráte

3. ide na vás druid: rolujete vašu tvár po klávesnici (v preklade faceroll, pozn. Blizzard) a po takých 10 sekundách sa pozrite na monitor a zistíte že ste vyhrali

4. ide na vás deathknight: rýchle napíšete /dance a zabávate sa na tom ako strašne sú nevybalancované povolania vo Wow

5. ide na vás hunter: použite všetko čo máte k dispozícií, a utekajte (NIE K NEMU, MÁ TAM PASCE). A ak si myslíte že je mŕtvy, kopnite do neho, aby ste sa uistili.

6. ide na vás priest: je jedno čo budete robiť, pretože si všetku vašu mágiu dispelne (jednoducho dá preč), takže ostáva /dance a tešiť sa aspoň tomu zdraviu (ktoré ajtak nemá každý, pozn. nár. zdravotný výbor)

7. ide na vás paladin: ALT+F4 postačí

8. ide na vás mág: nezdá a vám to povolanie povedomé? čaruje, má peta, podobné kúzla.... ÁNO!!! Blizzard to znova domyslel....

9. ide na vás šaman: tu nie je čo napísať, ten proces "ide na vás" trvá ajtak iba pár sekúnd