Ako si zariadiť sklad či špajzu

Vybavenie skladu sa môže zdať ako jednoduchá záležitosť, ale ako ho ziariadiť tak, aby sme priestor využili či najefektívnejšie a aby nebudil dojem neporiadku?
1.Farba miestnosti: Na komoru či sklad by sme mali voliť takú farbu, ktorá dobre rozjasní aj čo najtmavšiu miestnosť. Preto volíme ideálne bielu alebo béžovú. Nevhodne zvolený odtieň béžovej by však mohol budiť dojmom špinavej alebo zažltnutej miestnosti. 
2.Police a regále:  Do skladu umiestnime buď drevené či kovové policové regále alebo police upevnené ku krajom stien. To by si však samozrejme vyžadovalo vŕtať do steny. Regále prispôsobíme veľkosti miestnostnsti tak, aby sme využili každý centimeter veľkosti špajzy. Nie je výhodné kúpiť regále s veľkou hĺbkou, pretože nás to akurát bude zvádzať k tomu, že niektoré veci umiestnené vzadu, používať nebudeme a úplne na nich zabudneme. Je dobré ak regál nemá veľké medzery na úložnej ploche (ak je zložená z viacej doštičiek), kvôli zaváraninovým fľašiam.
3.Podlaha: Akú podlahu zvoliť do špajzy? Najlepšie je zvoliť niečo s veľkou životnosťou a odolné. Ideálne keramické obkladačky či PVC. Výhoda obkladačiek je tá, že sú prirodzene chladné a v sklade nám udržujú chlad.
4.Ukladanie vecí: Aby špajza nevyzerala príliš ako skladisko neporiadku je výborné veci umiestňovať do krabíc. Trik je v tom, že ak vstúpite do akejkoľvek miestnosti, je jedno či tých milión vecí v nej je poukladané pekne do poriadku, ale pozeraním sa na veľa informácií má každý človek dojem neporiadku. Je dobré preto tieto malé náradia, malé drobnosti uložiť do boxov či krabíc. Ak potrebujete na obsah vo vnútri vidieť, dajú sa zohnať priesvitné plastové boxy aj veľkých rozmerov. Môžeme použiť aj kartonové krabice (tie môžeme kúpiť aj s rôznymi motívmi alebo ich vyzdobiť sami baliacim papierom a pod.) a napíšeme na štítok napíšeme názov obsahu vecí v krabici. Takto si zachováme prehľadnosť a dojem poriadku zakaždým keď do miestnosti vojdeme.

Nezabudnime využiť aj priestor dverí a voľnej steny. Zavesiť na stenu môžeme čokoľvek, dokonca aj detský bickyel či snowboard!