Vyberáme nábytok a zariadenie do domácnosti

Pravdepodobne každý z nás už zažil alebo ešte zažije sťahovanie, zariaďovanie vlastnej domácnosti alebo rekonštrukciu domu, či bytu. Samozrejme, nie je to jednodňová záležitosť a keď sa chceme vo svojom príbytku cítiť ako doma, tak vynaložíme na to maximálne úsilie.

Keď si pripravíme dom/byt na bývanie, prichádza na rad výber a kúpa nábytku do domácnosti. Na čo všetko by sme pritom nemali zabudnúť? Rozhodne na kvalitnú sedaciu súpravu, ktorá je dôležitou súčasťou našej obývačky.

Dominanta celej domácnosti

Určite ste už navštívili viacero domácností svojej rodiny alebo priateľov a známych, a pravdepodobne ste trávili s nimi chvíle v obývačke na sedačke. Môžete tak sami posúdiť, či sa vám sedelo pohodlne, príjemne, alebo naopak, boli ste radi, keď ste sa po pár hodinách mohli postaviť a odísť.

Mnohí z vlastnej skúsenosti vieme, že výber sedacej súpravy je veľmi dôležitý, nakoľko ide o zariadenie, ktoré si nekupujeme bežne každý rok. Je to investícia na dlhšie obdobie, a preto by sme si ju mali vopred dôkladne premyslieť. Inšpirovať sa môžete aj bohatou ponukou zaujímavých rohových sedacích súprav, pokiaľ vám to dovoľuje veľkosť obývačky. Najväčšou výhodou rohovej sedacej súpravy je jednoznačne dostatok priestoru na sedenie pre viacerých členov domácnosti alebo hostí.


Vyberte si knižnicu, ktorá zútulní váš domov

Nemusíte byť vášnivým knihomoľom alebo náruživým milovníkom kníh, aby ste si zariadili štýlovú knižnicu do domácnosti. Ale ak milujete knihy, o to lepšie pre vás. Pretože môžete pokojne svoje obľúbené knihy vystaviť v knižnici a voľné regály použiť napríklad na iné dekorácie, ktoré skrášlia váš domov.

V súčasnosti máte na výber z viacerých typov knižníc – od knižníc s otvorenými policami až po rôzne extravagantné kúsky. Na ktorú stavíte, je čisto len vaším rozhodnutím a vyjadrením individualizmu a životného štýlu.

Treba mať na pamäti aj to, že vaša knižnica by mala byť v harmónii s ostatným nábytkom v danej miestnosti a navzájom sa dopĺňať dizajnom i farebným prevedením. Dôsledne a s láskou vybraná knižnica bude zárukou toho, že vaše knihy si ju určite zamilujú.


Sú praktické i skrášľujúce

Poznáte ten príjemný pocit, keď prídete domov z práce alebo zo školy a môžete nohami vhupnúť na príjemný mäkký koberec? To je určite na nezaplatenie.

Koberce od nepamäti patria do našich príbytkov nielen ako skrášľovacie doplnky, ale aj praktické záležitosti. Určite by mali koberce zdobiť našu obývačku, spálňu či detskú izbu, preto si treba vopred premyslieť, do ktorej izby bude koberec umiestnený. Prihliadajte pritom napríklad aj na to, či máte doma alergika alebo domáceho miláčika, podľa toho vyberajte koberec, ktorý by si vyžadoval čo najjednoduchšiu údržbu.

Zdroj obrázka:

Vadym Andrushchenko / Shutterstock.com