Ako sa zbaviť akné

Aknózna pleť nás trápi nie len v puberte, ale častokrát aj v dospelosti. Aké sú príčiny akné a ako s ňou bojovať?
1.Príčinou akné môže byť aj psychika. Je dobré sa zamyslieť nad tým, či nie sme príliš emocionálne rozhádzaný, či neprežívame veľa stresu a podobne. Naše emócie sa výrazne odzrkadľujú na našom tele.
2.Akné má bakteriálny pôvod, takže základom je samozrejme dodržiavať hygienu a akné nevytláčať. Naniesli by sme si tam ďalšie baktérie a spôsobili hnisanie. Na takéto úkony sa zverme radšej odbornej starostlivosti, kozmetičke, ktorá nám v sterilných podmienkach akné ošetrí.
3.Výživa a tekutiny: Mali by sme prehodnotiť taktiež svoj jedálniček. Mnohé jedlá akné zhoršujú, ak nie vyvolávajú. Väčšinou je u ľudí problematické mlieko, čokoláda, slané jedlá a podobne. Je dobré si urobiť detoxikáciu organizmu, aby sme telo očistili od škodlivín a stravovať sa zdravšie a jesť veľa vitamínov. Doporučuje sa piť veľa tekutín. Obzvlášť dobrý je žihľavový čaj, keďže čistí krv. Nepiť sladené vody, ale čistú vodu eventuálne čaje.
4.Na akné je mnoho rád z ľudového liečiteľstva na masky, tinkúry a podobne. U mnohých ľudí pomáha aj urinoterapia. Z másk je to napríklad cesnaková, zinková masť a taktiež repíkové odvary na naparovanie. Pokiaľ ide o akné na chrbte, mali by sme používať bavlnené oblečenie a nie umelé vlákna, aby pleť mohla voľne dýchať a naše akné sa nezhoršovalo. Niektoré kozmetické výrobky taktiež môžu akné zhoršovať či dokonca byť jeho príčinou. Nemali by sme to s nimi preháňať a najideálnejšie nahrádzať nejakými prírodnými šetrnými spôsobmi- napríklad sa môžeme odličovať olivovým olejom.
5.Ak už si nevieme ako sa zbaviť akné žiadnym svojpomocným spôsobom, je dobré navštíviť dermatológa, ktorý odhadne náš typ pleti a poradí nám.