Ako si vybrať batoh na notebook

Výber tašky na notebook by sa mohol zdať ako jednoduchá vec, no občas nás nenapadnú všetky veci, ktoré by bolo dobré pri kúpe uvážiť a práve v tomto smere by Vás nasledujúci článok mal inšpirovať.
1.Použitie - pri výbere tašky či batohu musíme uvážiť kam s ním budeme chodiť, čo všetko doň chceme dať. Pokiaľ si k notebooku chceme pribaliť aj káble, myš, zošit, diár a podobne mali by sme uvažovať skôr nad batohom. Výhodou toho, ak si kúpime batoh na notebook je, že ho môžeme niesť aj na dlhšie trasy na chrbte a nezaťažuje nás to. Batoh by mal mať kvalitnú chrbtovú impregnáciu, aby nás notebook netlačil do chrbta alebo mal nevhodne rozloženú hmotnosť. Pokiaľ sa s notebookom chystáte každodenne do práce, je dobré zvážiť aj zladenie s outfitom. K obleku je vhodnejšia nejaká slušná kožená taška. Posledná vec, na ktorú je dobré upozorniť je určite cestovanie lietadlom. Pokiaľ plánujete dávať notebook do stojana na kontrolu batožiny, mal by sa Vám tam vojsť tj. mal by mať do 55x40x20cm. Pokiaľ tomu tak nie je, tak možnosťou je zabaliť ho do tenkého púzdra medzi šaty.
2.Veľkosť - Najdôležitejšie pravidlo je, že taška nesmie byť väčšia ako je samotná uhlopriečka notebooku. Ak by bola taška väčšia, bude sa tam notebook kĺzať a dôjde k nepriamym otrasom.
3.Materiál - Najnižší stupeň ochrany predstavujú neoprénové púzdra, ochraňujú pred škrabancami a keďže neobsahujú rúčku sú vhodné na krátke prenášanie.
Lepšie sú na tom klasické tašky s penovou výstužou. Je tu riziko roztiahnutia a straty tvaru po určitom čase čo samozrejme spôsobí zníženie ochrany počítača.
Najlepšie sú na tom tašky s rámom ktorý udržuje tvar a chráni pred údermi.