Ako liečiť chrípku

Nepatríte k tým, ktorí potrebujú hneď s prvým kýchnutím bežať k doktorovi? Robíte správne. Prirodzený imunitný systém našeho tela totiž má predispozície k tomu, dostať sa z každej nie príliš závažnej choroby samo. Stačí mu len trocha dopomôcť a my si povieme ako.
1.V prvom rade je potrebné si uvedomiť, že pokiaľ sa ku chrípke nepridružilo i hnisanie a teda ide len o vírus, majú antibiotiká iba negatívny účinok.
2.Dôležitý je zvýšený príjem tekutín. Je to základný spôsob, ako dostať rýchlo z tela všetko zlé, čo sa našim obličkám podarilo odfiltrovať.
3.Telo taktiež treba držať v teple, nahrievanie je veľmi vhodné. Pozor ale na príliš teplé oblečenie a následné potenie, ktoré je ideálnym prostredím pre vírusy. Je preto dôležité byť oblečený teplo, no vhodne a prepotené oblečenie vymieňať.
4.Na bolesť hrdla pomáha kloktanie teplej vody po dobu niekoľko minúť. Na bolesť hlavy zas horúci kúpeľ nôh.
5.Veľmi dobrým krokom je taktiež masáž chrbta ktorá Vás povzbudí a dodá energiu na boj s chorobou.
6.Jednoduché cukry ako rafinovaný cukor, med a všetko čo ich obsahuje oslabuje prácu Vášho imunitného systému. Snažte sa preto túto stravu obmedziť.
7.Pokiaľ fačíte, snažte sa po dobu choroby fajčenie prerušiť. Urýchlite si tak liečbu.
8.Taktiež pravidelné hlboké dýchanie podporí prekrvenie slizníc a vylučovanie škodlivín.
9.Nakoniec to najpodstatnejšie. To, že Vás stretla chrípka je následok oslabeného imunitného systému či už prílišnou psychickou alebo fyzickou námahou. Dôležité je preto počas choroby odpočívať a byť v kľude. Vytvorte si okolo seba čo najpríjemne prostredie, ľahnite si do postele a oddychujte pri teplom čajíku.