Ako byť trendy na leto 2012

Je jar a preto je najvyšší čas trochu sa poinformovať o trendoch, čo sa bude v tomto roku, lete 2012 nosiť a čo bude "in". Toto leto bude plné žiarivých a expresívnych farieb, no taktiež tých jemných. Do popredia sa toto leto dostáva mandarínková, kanárikovo- žltá ako symbol slnka a horúceho leta, korálová či mentolovo zelená.
1.V účese prevládajú skôr retro účesy, ofina, drdol (aj väčšie tzv. úle), chvosty (vyššie či nižšie položené) a taktiež šatky v štýle 60tych rokov.
2.Dôležitou témou sú tiež plavky 2012. Trendom sú kvetinové vzory v rôznych kombináciách napríklad s prúžkami. Vedú tiež grafické potlače a ethno štýl. Netreba sa brániť tiež rozdielu vrchného dielu od spodného, dôležitá je fantázia a kombinovanie farieb.

Trendy plavkami sú strihy ako monokiny, pri ktorých neplatí pravidlo čím viac odhaliť tým lepšie. Naopak, trendy sú strihy zvýrazňujúce ženské krivky. Nosia sa plavky s ozdobou rôznych oživujúcich preciek väčšinou na vrchnom diely. Ako doplnok plaviek, sa taktiež ako minulý rok, tak aj v roku 2012 nosí paero, aj väčšie pre ovinutie okolo krku
3.V oblečení prevládajú ľahké a vzdušné kúsky. Tento rok sa vsádza hlavne na pohodlie. zelenú dostávajú šortky do polovice stehien, úzke nohavice aj širšie zúžené pri kotníkoch. Trend obliekania pripomína roky 80te.
4.Pokiaľ ide o obuv, v móde sú hlavne plátené sandále s drobným kvetinovým vzorom - rovnako aj baleríny či tenisky. Nosia sa ako aj lodičky s plnou podrážkou, tak nízke plátenky na šnurovanie. Veľmi trendy budú kombinácie so slameným výpletom okolo podrážky a podpätkov. V lete treba myslieť na pohodlnosť aby nám spotené nohy nespôsobovali otlaky či pľuzgiere. Treba vsadiť na kvalitnejšiu obuv, napríklad Rieker.