Ako nestratiť babu všeobecne

Ako už uvádza predmet, návod píše o tom, ako si čo najdlhšie alebo (v horšom prípade) naveky udržať babu. Kedže každá bab je \\\"jedinečná\\\" a má iné char. črty nemožno tento \\\"how to\\\" návod aplikovať 100%tne a s bodovou presnosťou na jednotlivca (jednotlivku).
1. Určite každý pozná to krásne obdobie (a keď nie, tak nezúfaj, má to aj svoje výhody), kedy spoznáva svoju polovičku. Tentokrát sa zameriame smerom od muža k žene. Ak si položíme otázku: "Čo nás prvé zaujme pri prvom spoznávaní svojho partnera?" , tak určite každého z nás napadne plno otázok. U žien je to zpravidla: -či je muž gentleman
                      -či je pozorný
                      -či je ochotný kvôli nej ponechať svoje oblúbené aktivity
                      -ako sa prejavuje pred jej najbližšími
                      -či si ho vie predstaviť ako muža svojích detí (staršie dámy, rádovo 35-42 rokov)
                      -finančné zabezpečenie (pucmoly a zlatokopky)
                      -či ju má úprimne rád
                      -či sa vie u ňu postarať
                      -je výborný životný partner....
2. Možno sa vám bude zdať čudné, že tie najdôležitejšie dôvody (stanovené spoločnosťou, pozn. autora, rok 1899) som uviedol ako posledné. Ide o to, že práve tieto dôvody prevládajú na začiatku vzťahu, ale lineárne strácajú na hodnote v závislosti od času. A toto je ten zlom, kedy na "výslnie" príchádzajú takzvané materiálne založené dôvody. A bohužial, práve toto je čas, ktorý pre nás chlapov znamená koniec zábavy.
3.  Ak sa dobre pozriete na ostatné dôvody, zistíte, že práve kvôli týmto dôvodom (nemusí to byť pravidlom) začína byť druhá polovička mrzutá a nervózna. Tento stav začína vo vzťahoch dosť individuálne, ale pravdepodobne práve vtedy, keď ošial z nepoznaného a niečoho nového upadne.
4. A presne v tomto stave prichádzame na koreň problému. Toto je obdobie, na ktoré sa musíme zamerať a ktoré je dôležité na udržanie pevného a plnohodnotného (a nebodaj harmonického) vzťahu. Rozoberme si to bližšie: Určite sú veci, ktoré vám na začiatku vzťahu neprekážali, ale po čase sa pre vás stali neznesitelné. Napríklad by to mohla byť nedochvilnosť. Predpokladajme, že muž je nedocchvilný, a na začiatku vzťahu, teda počas "ošialu" to žene až tak vadiť nebude, pretože skôr ako by mu vynadala že je nespokojná s tým, že prišiel neskoro a musela ho čakať je šťastná že ho znova vidí. Toto je jeden z typických príkladov. Samozrejme to platí aj naopak.
5.  Zväčša, ako aj hviezdy naznačujú, niektorí muži sa hodia pre niektoré ženy. Dosť jednoducho povedané, ale je to tak. Nemusí to síce znamenať, že pre jedného muža je práve jedna žena, ale je všeobecne známe, že jednoducho niekto k sebe sedí a niekto zasa nie. Jedná sa vždy o hrubé črty charakteru ktoré majú silný podklad v pevnom vzťahu. Problém je, že tieto hrbé črty, ktoré sú pri "ošiale" takmer neviditelné sa začnú objavovať práve po skončení "ošialu" a tu sa nám naskytá znova náš problém udržania vzťahu.
6. Očakávania. Tie sú kameňom úrazu. Práve kvôli nim sa vieme hnevať celé dni na svoju polovičku a v samote rozmýšlať čo jej povieme ak budeme spolu a ako jej dať najavo ako nám hrozne ublížila. V podstate je to len naša chyba a musíme sa uvedomiť čo my očakávame od vzťahu a čo práve my sme ochotní obetovať.
7. Sú vlastnosti, máme spoločné, ale určite majú ženy a muži svoje charakteristické vlastnosti ktoré neprislúchajú svojej polovičke. Práve s týmito vlasnosťami sa ťažko vyrovnávame. Je predsnostne dôležité, aby sme sa dokázali s nimi vyrovnať a po čase rešpektovať. Bez toho nemôžeme dosiahnuť zdravého vzťahu. Častokrát sú naše obavy zbytočné, akurát spôsobujú zbytočné nezhody vo vzťahu.