Ako urobiť masku na tvár pre mastnú pleť

Domáce masky na tvár sú nie len lacné, ale aj stopercentne prírodné. Často nám aj drahá maska spôsobí svojimi pridanými látkami na tvári nemilú odozvu. Účinky prírodných darov veľmi rada využívala aj egypská panovníčka Kleopatra. Všetko čo potrebujeme na prípravu masky  môžeme nájsť v našej kuchyni.   

Určite ste si všimli, že čím viac si umývate mastnejúce vlasy, tým rýchlejšie sú mastné. Podobný princíp platí aj pri mastnej pleti. Čím častejšie ju s mydlom umývate, tým viac mastnoty produkuje. Na mastnú pleť sa preto omnoho viac odporúčajú práve masky.

Pred aplikáciou akejkoľvek masky tvár umyjeme.
1.Zemiaková maska: Zemiaky odšťavíme a vatovým tampónom potierame pleť. Zemiaková maska má sťahujúce a čistiace účinky.
2.Uhorková maska: Uhorku ošúpeme a nakrájame. Rozmixujeme v mixéri a pridáme biely jogurt alebo tvaroh v pomere 50:50 k uhorkovej šťave. S ničím to netreba prehnať aby maska netiekla a zachovala si hustú konzistenciu. Uhorka má hlavne skvelý hydratačný účinok. Okrem toho sťahuje póry a pleť čistí. Túto masku necháme pôsobiť 15 minút.
3.Grepová maska: Jeden červený drep rozkrojíme na polovičku a masírujeme 20 minút problematické mesta na tvári. Výsledkom je, že tieto miesta zbavíte lesku.
4.Jablková maska: Potrebujeme 1 kyslé nastrúhané jablko a 1 lyžičku medu. Zmes nastrúhaného jablka a medu zamiešame a aplikujeme na tvár. Jablková maska odmastňuje a osviežuje.
5.Pomarančová maska: Potrebujeme 1 pomaranč a 4 polevk. lyžice odtučneného tvarohu. Z jednej polovice pomaranča vytlačíme šťavu a druhú ošúpeme a rozmixujeme na dreň. Túto štavu s dreňou potom premiešame s tvarohom. Necháme pôsobiť 15 minút.