Ako si udržať opálenie

Zaujíma vás ako si udržať letný bronz?
1.Trik je v tom pokožku dostatočne hydratovať. To znamená hojne používať pleťové mlieka s prírodnými olejmi, aloe vera a vitamínom E.
2.Prípadne používať na zvýraznenie blednúceho bronzu samoopaľovacie prípravky.
3.Aby sa vám ich podarilo naniesť na pokožku čo najrovnomernejšie, treba si robiť pravidelný peeling, najmä v oblastiach, kde je koža zhrubnutá - na lakte, a kolená. Stačí si ju pravidelne vyšúchať napríklad sisalovou rukavicou.
4.Naopak, nevhodné sú dlhé horúce kúpele, ktoré pokožku zbytočne vysušujú. Vyhýbajte sa horúcim kúpeľom a saunovaniu. Zvýšené potenie má za následok rýchlejšie uvoľnenie vrchnej zrohovatenej vrstvy kože, a teda aj skoršie vyblednutie.
Za najnevhodnejší spôsob udržania opálenej pokožky sa považuje solárium. Treba si uvedomiť, že pokožka v ňom absorbuje ďalšie dávky UV žiarenia, ktoré ju ešte viac vysušuje. Výsledkom budú skoré starnutie pleti, vrásky, pigmentové škvrny a dokonca aj rakovina kože.
Letnú farbu opálenia dokážu zvýrazniť aj niektoré potraviny. Tvorbu melanínu podporuje napríklad meď, ktorú nájdete v rybách a orieškoch. Betakarotén je výborným doplnkom na ochranu pokožky. Je dôležitým provitamínom, ktorý sa v ľudskom tele mení na vitamín A. Ako jeden z významných antioxidantov pôsobí ako ochrana pred fotooxidáciou, pretože potláča negatívny vplyv voľných kyslíkových radikálov vznikajúcich pri opaľovaní, ktoré sa považujú za jeden z faktorov vzniku rakoviny. Prirodzeným zdrojom betakaroténu sú mrkva, petržlenová vňať, listová zelenina, cvikla, čerešne, „žlté“ ovocie, vajcia, mliečne produkty.