Vyžiadať návod Pridať návod

Prihlásenie

email: Prihlásenie
heslo:
Registrácia
>> Informačný portál plný vašich praktických postupov, návodov, rád a riešení pre každý váš problém. <<

Ako nájsť nový byt v Bratislave?

Ako nájsť nový byt v Bratislave?

Pridané: 2.10.2014Existujú dva hlavné dôvody, prečo si ľudia hľadajú nový byt v Bratislave. Buď sa v hlavnom meste narodili a prišiel čas, aby sa osamostatnili, či našli si partnera/partnerku a chcú žiť sami, bez rodičov. Alebo sú mimobratislavskí a našli si v Bratislave prácu a dochádzať každý deň sa nedá buď pre veľkú diaľku alebo pre časovú náročnosť dopravy. Vtedy je potrebné si zohnať byt.
1.Najskôr si ujasnite, aký veľký byt chcete. Či v ňom budete bývať sám, alebo s priateľkou či manželkou. Ak ste sám alebo žijete vo dvojici, postačí vám menší dvojizbový byt, ktorý má aj nižšie mesačné náklady na správu a energie. Ak už máte deti alebo plánujete rodinu, mali byste sa rozhodnú pre trojizbový byt alebo väčší. Dvaja chlapci alebo dve dievčatá môžu mať spoločnú izbu, no ak máte syna aj dcéru, neskôr bude ich detská izba zdrojom každodenných konfliktov medzi deťmi.
2.Dôkladne zvážte lokalitu, v ktorej hodláte nájsť byt na predaj v Bratislave. Do úvahy berte nie len "dobré meno" štvrte, ale aj lokalitu, v ktorej je vaše súčasné pracovisko. Byt na dobrej adrese môže viac zaťažiť váš rozpočet pri nákupe byt, no súčasne môžete byt neskôr výhodnejšie predať. Nemali byste ale zabúdať, že dochádzanie za prácou do väčšej diaľky vám zvýši mesačné náklady na benzín alebo mestskú hromadnú dopravu, ale rovnako vám aj uberie veľa času z vášho dňa.
3.V neposlednom rade sa rozhodnite, či hľadáte novostavbu alebo dáte prednosť staršiemu bytu. Obe varianty majú svoje plusy aj mínusy. Starší byt môže byť lacnejší, ale v blízkej dobe môže vyžadovať dodatočné náklady na rekonštrukciu bytového jadra, kúpelne, kuchynskej linky alebo, ak má ešte pôvodné okná, do ich výmeny. Naproti tomu nový byt sa môže zdať na prvý pohľad drahší, no po jeho kúpe veľmi dlho nemusíte investovať do jeho údržby. Navyše nové byty majú podstatne lepšie vyriešené izolácie proti stratám tepla a teda nízke náklady na kúrenie v zime a klimatizáciu v lete. Preto výrazne šetria vaše peniaze každý mesiac.

4.Nakoniec zvážte svoje finančné možnosti, postavenie v zamestnaní a s tým spojené príjmy vašej domácnosti a prípadne sa rozhodnite pre hypotéku alebo pôžičku na financovanie kúpy bytu. Pričom nákup bytu môžete v Bratislave považovať aj za dobrú investíciu do budúcnosti. Lacné bývanie v Bratislave je dostupné aj moderných novostavbách.

V celom procese hľadania nového bytu pre seba a svoju rodinu spolupracujte s partnerom, ktorý je schopný vám vaše bývanie zabezpečiť tak, aby splnil všetky vaše požiadavky a pritom udržal rozpočet. www.finep.sk zaručí, že za svoje peniaze dostanete naozaj dobré bývanie v Bratislave, kde sa budete dobre cítiť a kde budete radi tráviť voľné chvíle so svojou rodinou.


Ohodnotiť Ohodnotiť Ohodnotiť Ohodnotiť Ohodnotiť
359x

Napíšte vlastný návod na:

Daňová evidencia online

Ďalšie návody z kategórie:

Kontaktuje nás | Reklamná spolupráca | Pravidlá používania

© 2019 - ako-na.sk | vytvoril - Lotus Webdesign

Tento web používa k poskytovaniu služieb súbory cookies. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. OK Ďalšie informácie