Vyžiadať návod Pridať návod

Prihlásenie

email: Prihlásenie
heslo:
Registrácia
>> Informačný portál plný vašich praktických postupov, návodov, rád a riešení pre každý váš problém. <<

Ako vyčistiť komín

Ako vyčistiť komín

Pridané: 10.6.2014


Máte doma komín a cítite že už nespaľuje tak ako predtým? Príčinou je usadenie sadzí v komíne,  ktorý zabraňuje dostatočnému ťahu.
1.Predtým, ako začneme čistiť komín, si musíme zohnať náradie. Najdôležitejším nástrojom kominárov je kominársky set s kefou (štosákovým) a tyčí (nastaviteľnou) alebo takzvaný kominársky strojček s lanom a takzvaným slniečkom. Náradie zoženiete v obchodoch pre domácich kutilov. Stačí sa pri pokladni opýtať a predavač Vám určite ochotne pomôže pri výbere správneho náradia. Dávajte si ale pozor, aby malo náradie zodpovedajúci priemer komína. Môže sa Vám ľahko stať, že bude príliš úzke a komín s ním kvalitne nevyčistíte alebo naopak, že bude príliš hrubé a do komína ho nezmestíte.
2.V tomto návode si vysvetlíme, ako komín čistiť z hora. Najprv si musíme v dome či byte utesniť dvierka. Prach, špina a decht by sa mohli dostať cez štrbiny dnu. Potom vylezieme na strechu a pripravíme samotný komín. Musím dať dole striešku alebo hlavicu v prípade, že je nimi komín vybavený.
3.Samotné čistenie komína nie je technicky náročnou záležitosťou. Pokiaľ použijeme povraz zo strojčekom musíme lano spúšťať a vyťahovať, aby sme vyčistili aj usadenejšie sadze. Pokiaľ použijeme tyč s kefou, postup je rovnaký, ale musíme postupne pridávať diely aby sme tyč predĺžili.
4.Po tom, ako sme komín vyčistili si pripravíme nádobu do ktorej sadzu zhrnieme, ideálne plechovú a takisto aj lopatku a metličku. Miesto pred krbom je vhodné si podložiť nejakým nehorľavým materiálom. Všetky sadze z krbu dôkladne vymetieme, aby ostal čo najčistejší.

V prípade, že objavíte decht (silne zapáchajúca čierna hmota) a nedarí sa Vám ju nijako odstrániť, treba zavolať odborníka, ktorý komín vyfrézuje. Frézovanie komínov je technika, pri ktorej sa mechanicky odstraňujú tvrdé usadeniny dechtu, vďaka čomu sa zlepší prietok vzduchu.


Ohodnotiť Ohodnotiť Ohodnotiť Ohodnotiť Ohodnotiť
376x

Napíšte vlastný návod na:

Daňová evidencia online

Ďalšie návody z kategórie:

Kontaktuje nás | Reklamná spolupráca | Pravidlá používania

© 2019 - ako-na.sk | vytvoril - Lotus Webdesign

Tento web používa k poskytovaniu služieb súbory cookies. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. OK Ďalšie informácie