Vyžiadať návod Pridať návod

Prihlásenie

email: Prihlásenie
heslo:
Registrácia
>> Informačný portál plný vašich praktických postupov, návodov, rád a riešení pre každý váš problém. <<

Ako si overiť poskytovateľa pôžičiek

Ako si overiť poskytovateľa pôžičiek

Pridané: 30.5.2013


V dnešnom svete sa deje čoraz viac prípadov, keď človek naletí na poskytovateľa pôžičky, ktorý ani tak nie je poskytovateľom ako podvodníkom. Ešte pred samotným poskytnutím pôžičky si títo podvodníci vypýtajú peniaze za vybavenie pôžičky. Dôverčivý človek sa tak napokon nielenže nedočká peňazí, ale príde aj o poplatok za poskytnutie pôžičky, samotnú pôžičku nikdy neuvidí. Ako nenaletieť podvodníkom a vybrať si solídneho poskytovateľa pôžičky?
1.Vyberte si poskytovateľa pôžičky, ktorý má svoju webovú stránku s uvedenými podmienkami požičania peňazí. Ešte pred požičaním peňazí musí byť jasné, koľko človek výsledne zaplatí za pôžičku. Vyhýbajte sa pofiderným inzerátom s ponukou extrémne výhodných pôžičiek, ak inzerát neobsahuje odkaz na webovú stránku poskytovateľa pôžičky, ak je ako kontakt uvedený maximálne telefón bez iných informácii. Zväčša ide o podvodné inzeráty za účelom vylákania peňazí ešte pred poskytnutím pôžičky.
2.Overte si spoločnosť v Obchodnom registri (www.orsr.sk). Každá spoločnosť podnikajúca na Slovensku musí byť uvedená v tomto registri.
3.Overte si spoločnosť v Registri veriteľov, ktorý je dostupný na stránke Národnej banky Slovenska. V tomto registri musí byť uvedený každý poskytovateľ pôžičky. Je dostupný na stránke regver.nbs/search.php
4.Pozrite si, čo hovoria ostatní o Vami vybranej spoločnosti. Zadajte do vyhľadávača Google.sk frázy typu názov spoločnosti + fórum alebo názov spoločnosti + diskusia a pod. Vo výsledkoch vyhľadávania určite nájdete  názory ostatných na spoločnosť.

Verím, že tento návod Vám pomôže pri výbere pôžičky online a zvolíte si hodnoverného poskytovateľa pôžičky.


Ohodnotiť Ohodnotiť Ohodnotiť Ohodnotiť Ohodnotiť
437x

Napíšte vlastný návod na:

Daňová evidencia online

Ďalšie návody z kategórie:

Kontaktuje nás | Reklamná spolupráca | Pravidlá používania

© 2019 - ako-na.sk | vytvoril - Lotus Webdesign

Tento web používa k poskytovaniu služieb súbory cookies. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. OK Ďalšie informácie