Pomôžeme vám vybrať ideálny kancelársky stôl

Zrejme každý dá za pravdu tvrdeniu, že pokiaľ je na kancelárskom stole poriadok, aj tá najzložitejšia práca sa stáva o niečo jednoduchšou a ide od ruky. Ako sa však medzi nimi orientovať pri vstupe do predajne kde nájdeme kancelársky stôl vo viacerých prevedeniach? Farbou sa príliš nezaoberajme, tá je rozhodne vecou vkusu a každému z nás sa páči niečo iné. Ak však bude kancelária určená aj na jednanie s klientmi, rozhodne by mal byť ostatný nábytok s kancelárskym stolom v jednom dekore a štýle.  


Kancelársky stôl ako dôležitá súčasť každej pracovne 


Ak sa pozrieme na jednotlivé pracovné pozície v súčasných firmách, tak zrejme každý pracovník má už na svojom kancelárskom stole umiestnený počítač s ostatným hardvérom potrebným na efektívne spracovanie svojej agendy. Rozmery kancelárie dnes nemusia byť ničím limitujúcim, keďže trh nám ponúka stoly od tých najmenších až po tie určené do veľkometrážnych pracovní. Neznamená, že menšie modely sú o niečo horšie a častokrát aj napriek svojej veľkosti poskytujú prekvapivo veľa úložného priestoru. Samozrejme, že možnosti máte ohraničené predovšetkým veľkosťou kancelárie, no ak vám to už priestor dovoľuje, vyberajte stôl podľa množstva umiestnenej techniky na ňom a veľkosti požadovaného priestoru pre vykonávanie vašich pracovných úloh. Ak budete na ňom pracovať s laptopom, plne vám bude postačovať rovný kancelársky stôl s jednoúrovňovou doskou. Pokiaľ však pracujete s desktopovým PC, nezabudnite na potrebný priestor pre klávesnicu a manipuláciu s myšou. Ďalšia priestorová potreba vzniká pri umiestnení PC skrinky, tlačiarne, skeneru a telefónu. Skúste preto zvážiť rohový stôl poskytujúci vo väčšine prípadov dostatok priestoru pre všetko potrebné. Nad ním môže byť zároveň umiestnených niekoľko vkusných políc, vďaka ktorým budete mať všetko potrebné okamžite na dosah.  

 

Cenových úrovní takýchto stolov je hneď niekoľko. Pri výbere preto zvážte vyťaženosť celej kancelárie a stola so zreteľom na čas strávený v nej. Nezabudnime spomenúť ani rozmery kancelárskeho stola. Pod štandardnou výškou rozumieme 70 – 80 cm, aj keď voľba je v nemalej miere ovplyvnená výškou kancelárskeho kresla či stoličky. Vyšší komfort vám poskytne stôl s výsuvnou policou pre klávesnicu, vďaka ktorej si viete pracovný priestor rozšíriť a získať tak pohodlie pri písaní na počítači.  

 

Ideálny kancelársky stôl pre každého nájdete na internetovej stránke https://worklife.sk/.