Aké stropné svietidlá budú pre vaše miestnosti ideálne?

Zariaďovanie interiéru bytu či domu a jeho dolaďovanie maličkosťami je záležitosť, na ktorú sa teší mnoho z nás. Je to tá príjemnejšia časť v rámci nového bývania a mnohí  z nás majú predstavu o tom, ako budú jednotlivé miestnosti vyzerať, už dávno vymyslenú. Svietidlá sú nepochybne súčasťou zariaďovania, no častokrát sa ich výber podceňuje alebo sa naň nekladie až taký veľký dôraz. Je to chyba, pretože svietidlá sú dominantou priestoru, osvetľujú ho a dodávajú mu istú dôležitosť. Prečítajte si, ako vybrať stropné a závesné osvetlenie do hlavných miestností v dome alebo byte. 


Pri výbere myslite na to, v ktorej miestnosti bude svietidlo umiestnené

Nekupujte svietidlo s tým, že predsa len mu už niekde miesto nájdete. To je veľká chyba! Musíte si dopredu premyslieť, ktoré miestnosti chcete osvetliť a kam by sa konkrétne svietidlo hodilo. Obývačka by mala byť osvetlená výraznejšie. Je to jedna z najväčších miestností v domácnosti a preto sa do nej hodia aj väčšie svietidlá. Môžu byť pokojne dizajnové, výrazné a dekoratívne. Pokiaľ je miestnosť zariadená v jednoduchom štýle, extravagantné osvetlenie jej dodá šmrnc. V rámci kuchyne a jedálne sa používa kombinácia svietidiel. Dostatočne osvetlený by mal byť najmä jedálenský stôl. Pracovná doska býva osvetlená LED pásikmi. Čo sa týka spálne a detských izieb, stropné osvetlenie v jednoduchom štýle bude ideálne a postačujúce. Keďže v týchto izbách sa prevažne spí, nie je nutné ich dopĺňať extravagantným osvetlením. 

Náklady na svietenie – vedeli ste, že môžete ušetriť?

To, že sa v izbách nemá zbytočne dlho svietiť, pokiaľ v nich nikto nie je, určite poznáte. Tieto rady sa týkajú najmä prevádzky osvetlenia, avšak už pri kúpe svietidiel môžete tak trochu ušetriť. Pokiaľ chcete svoje náklady na osvetlenie domácnosti minimalizovať, pri výbere sa orientujte na svietidlá, do ktorých je možné umiestniť LED žiarovku. LED osvetlenie je lacnejšie ako klasické, avšak pripravte sa na to, že pravdepodobne intenzita svietivosti nebude až taká veľká, ako pri klasických žiarovkách. Ak sa v osvetlení až tak nevyznáte, navštívte predajňu, kde vám na vaše otázky ohľadom osvetlenia určite radi odpovedia.

Ideálne svietidlá do každej miestnosti vo vašom byte alebo dome nájdete na webovej stránke http://www.legrand.sk/.