Cvičenie na brušnú oblasť

Cviky a postpu cvičenia na brucho.
1.Horná časť brucha 
Ľahneme si na podložku na chrbát, pokrčené nohy oprieme na šírku ramien o celú plochu chodidiel, ruky dáme pokrčené za hlavu a lakte ťaháme po celý čas vzad.
S výdychom sa dvíhame hore, pričom brada smeruje šikmo do stropu, lakte ostávajú vzadu a krížovú oblasť chrbta tlačíme do podložky. S nádychom sa vrátime opatrne naspäť.
Opakujeme 20 až 25 krát a prejdeme k nasledujúcemu cvičeniu.
2. Šikmé brušné svaly 
Ostávame v predchádzajúcej polohe, pohyb nahor však vykonávame šikmo. S výdychom zdvíhame pravé rameno k ľavému kolenu, s nádychom vrátime naspäť a vymeníme strany.
Takto na striedačku precvičíme 20 krát a prejdeme na ďalší cvik.
3. Oblasť stredného brucha 
Zostávame v ľahu, ale zdvihneme obe pokrčené nohy do 90 stupňového uhla. S rukami za hlavou zdvíhame s výdychom trup smerom nahor, súčasne mierne nadvihneme zadok tak, aby kolená smerovali k čelu.
S nádychom vrátime obe časti späť na podložku. Dbáme nato, aby bol pohyb vykonaný prácou svalov, nie švihom.
Opakujeme 20 až 25 krát a prejdeme k poslednému cviku.
4. Spodná časť brucha 
V ľahu na chrbte necháme dvihnuté nohy a dlane podložíme pod sedacie svaly. S výdychom dvíhame ťahom zadok smerom hore, pričom práca prebieha dôkladným zapojením svalstva spodného brucha.
Horná časť tela zostáva po celý čas na podložke.
S nádychom vrátime naspäť a opakujeme ešte 15 až 20 krát.
Po precvičení svalstva celého bruška sa opäť vrátime k prvému cviku a v rovnakom poradí odcvičíme aj druhú, prípadne aj tretiu sériu.