Ako aktualizovať grafickú kartu

Používate už zastaralý ovládač grafickej karty, alebo ho potrebujete nanovo nainštalovať? V tomto návode sa pozrieme na to, ako v prvom rade aktuálny ovládač zohnať a následne previesť jeho inštaláciu.
1.Asi najčastejším problémom pri aktualizácii či novej inštalácii ovládača grafickej karty je mať k dispozícii daný ovládač. Pokiaľ máte od jeho výrobcu CD alebo DVD, ste už takmer za vodou a môžete prejsť na krok 4. A ak nie, musíte si ho vyhľadať na internete.
2.Pokiaľ hľadáte Váš ovládač na internete, potrebujete v prvom rade vedieť výrobcu a druh Vašej grafickej karty. Ten zistíte kliknutím na

Štart
pravým na Počítač -> Vlastnosti
Správca zariadení
Grafické adaptéry

..kde sa Vám po kliknutí zobrazí názov Vašej grafickej karty.

V lepšom prípade bude fungovať ak na ňu kliknete pravým tlačítkom a vyberiete Aktualizovať a Vyhľadať automaticky. V takom prípade sa Vám ovládač stiahne a nainštaluje.

3.V horšom prípade si tento názov grafickej karty zadajte do google s ďalšími kľúčovými slovami driver a download a jeden z pevých odkazov bude určite ten pravý. Až ovládač nájdete, stiahnite ho.
4.Nasleduje už len inštalácia. Inštalátor často v sebe obsahuje viacero ovládačov grafických kariet, takže pokiaľ Vám na výber ponúka z viacero možností, vyberte tú, ktorá zodpovedá názvu Vašej grafickej karty. (viď. krok 2)
5.Nakoniec Vás čaká už len klasická Next&Accept klikacia sekvencia a inštalácia či aktualizácia je úspešne za Vami.