Vyžiadať návod Pridať návod

Prihlásenie

email: Prihlásenie
heslo:
Registrácia
>> Informačný portál plný vašich praktických postupov, návodov, rád a riešení pre každý váš problém. <<

Ako sa správne stravovať ak sa snažíte otehotnieť?

Ako sa správne stravovať ak sa snažíte otehotnieť?

Pridané: 28.6.2017


Nedarí sa vám otehotnieť? Problém môže byť vo vašom jedálničku. Poradíme vám, aké potraviny zvýšia vaše šance otehotnieť a konzumáciu čoho by ste mali radšej obmedziť.
1.Čo môže znižovať plodnosť?

- Alkohol - Je vedecky dokázané, že aj malý príjem alkoholu môže tehotenstvo znižovať až o 50 %. Preto ak chcete otehotnieť, z jedálnička ho vysaďte radšej úplne.

- Káva, kola, energetické nápoje - kofeín - Nadmerný príjem kofeínu môže taktiež negatívne ovplyvňovať plodnosť. Preto sa odporúča do dňa prijať maximálne toľko kofeínu, koľko je obsiahnuté v dvoch šálkach kávy. Kofeín súvisí dokonca aj so zvýšeným rizikom potratov.
2.Pre zvýšenie plodnosti sa sústreďujte na dostatočné prijímanie:

- vápnika - hojne sa vyskytuje v plnotučnom mlieku, tofu, mandliach či listovej zelenine.

- železa - zdrojom je mäso, sója, mak, fazuľa či čočka.

- bielkovín - bielkoviny nájdeme vo fazuliach, semienkach(slnečnicové, dyňové) či orechoch. Však pozor! Živočíšne bielkoviny obsiahnuté v mäse či vajciach môžu plodnosť naopak znižovať.

- omega-3 mastných kyselín - môžeme ich získať z rýb ako je losos či sardinka (nie však morské ryby), taktiež z orechov a dyňových semiačok.

- antioxidantov - napríklad z lesných plodov ako sú maliny či čučoriedky. Silným antioxidantom a zdrojom vitamínu E je aj avokádo.

- selenu - zdrojom je cesnak a podporuje najmä mužskú plodnosť.

- enzýmu bromelinu - obsahujú ho banány a je dôležitý pre mužské pohlavné hormóny.
3.Aké sú zázračné potraviny pre zvýšenie plodnosti?

Z historického hľadiska sa už po stáročia za takúto zázračnú potravinu považoval práve med. Je bohatý na minerály a aminokyseliny, ktoré majú veľmi pozitívny vplyv na ženský reprodukčný systém a správne fungovanie váječníkov.

Mimoriadny vplyv na zvýšenie mužskej plodnosti majú podľa štúdií ustrice. Sú bohaté na obsah zinku a jeho príjem je pre kapacitu semena a hladinu testosterónu v krvi muža veľmi dôležitý.

Takouto magickou potravinou je aj koreň Macy peruánskej. Rastie v Andách v nadmorkých výškach od 3500 m.n.m. a je tak rastlinou z najvyšších nadmorských výšok na svete. Pôvodní obyvatelia Ánd si ju cenili tisícky rokov za jej účinné zvyšovanie plodnosti, dodanie energie a výživné hodnoty.
4.Prečo je Maca tak účinná?

Maca je jednou z nutrične najbohatších potravín na svete. Obsahuje takmer všetky esenciálne aminokyseliny a voľné mastné kyseliny, významné množstvo vitamínov A, B1, B2, B3 a C, z minerálov železo, horčík, zinok a vápnik, vysokú koncentráciu bio-dostupných proteínov a niekoľko glukozinolátov. Už uvedené zloženie robí z Macy výživovú bombu. Obsahuje aj unikátne zlúčeniny zvané macaeny a macamidy, ktoré sa považujú za kľúčových hráčov pri vyrovnávaní hladiny hormónov v mužskom i ženskom organizme. A na záver – Maca je považovaná za adaptogén, jeden zo zriedkavých rastlinných druhov, ktoré znásobujú celkovú životnú energiu tých, ktorí ju konzumujú.

Na tomto odkaze https://www.macaperuanska.sk/ako-otehotniet-skusenosti-s-korenom-maca/ si môžete prečítať skúsenosti ľudí, ktorí Macu za účelom otehotnenia už vyskúšali.

Na vašu plodnosť však okrem jedálnička má vplyv mnoho rôznych faktorov ako je stres, neprimeraná váha či málo pohybu. Preto sa snažte nielen o zdravý jedálniček, ale o celkový zdravý životný štýl.


Ohodnotiť Ohodnotiť Ohodnotiť Ohodnotiť Ohodnotiť
78x

Napíšte vlastný návod na:

Daňová evidencia online

Ďalšie návody z kategórie:

Kontaktuje nás | Reklamná spolupráca | Pravidlá používania

© 2019 - ako-na.sk | vytvoril - Lotus Webdesign

Tento web používa k poskytovaniu služieb súbory cookies. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. OK Ďalšie informácie