Ako zabrániť rýchlemu vybíjaniu batérie u mobilu s Androidom

Smartfóny dnes síce poskytujú množstvo funkcií, ale sú pripravené na našu záťaž? V tomto návode si ukážeme, ako mobilu s Androidom dopomôcť k tomu, aby nám vydržal čo najdlhšie nabitý.
1.Diagnostika problému Ako prvé by sme sa mali pozrieť na záťaž telefónu, a to, čo batériu vybíja najviac. Tieto informácie o použití batérie skúsime nájsť v kategórii Nastavenia, kde sa obvykle nachádzajú. Po nájdení tejto Správy Napájania (alebo môže mať podobné názvy) nám vypíše zoznam aplikácií, kdev idíme ktorá aplikácia nám zožiera koľko percent batérie. Aplikácie môžeme priamo odtiaľ zastaviť. Najväčším požieračom batérie je ovykle Wi-Fi, Bluetooth alebo GPS. Pokiaľ tieto aplikácie teda nepoužívate, je dobre ich pravidelene vypínať.
2.Hlbšia diagnostika aplikáciami na sledovanie výdrže batérie V Google Play si môžeme stiahnuť ďalšie aplikácie na sledovanie výdrže baterky (napríklad Battery Widget, LLC) alebo aplikácie ako Battery Life Saver na vypínanie niektorých funkcií telefónu napríklad pri nízkej batérii alebo vtedy ak sa nepoužívajú. Tieto aplikácie v podstate len rozširujú alebo prehlbujú integrovanú aplikáciu, ktorá v Androide už je. Podobný účinok má tiež nočný kľudový mód u niektorých telefónov, ktorý vám obmedzí používanie niektorých sietí, vibrácií a zvuku a ušetrí tak nejakú batériu.
3.Hry, Facebook a iné externé aplikácie sú ďalším najčastejším veľkým žrútom batérie, takže je dobré si všimnúť či práve nebežia na pozadí a tiež ich vypnúť po použití. Ak už nevieme sami seba obmedziť od nutkavej reakcie na zvuk signalizujúci novú správu, je možné nastaviť upozornenie na správy len raz za hodinu a podobne.
4.Aktualizácie sťahovanie aktualizácií zaťažuje batériu a preto by bolo dobré si ich nechať aktualizovať až doma, keď ste na Wi-Fi. Túto možnosť je taktiež možno nastaviť v obchode Google Play.
5.Aplikácie na predĺženie výdrže batérie ako je JuiceDefender,GreenPower sú často používané aplikácie, ktoré nám pomáhajú optimalizovať spotrebu energie. Umožňujú buď prednastaviť si čo chcete mať zapnuté doma a čo vonku a podľa toho sa správajú. Existujú aj aplikácie ako DynamicNotification, ktorá nám umožní vidieť novinky z e-mailov alebo sociálnych sietí na obrazovke tak, že nemusíme aktivovať obrazovku alebo vstupovať do aplikácie.
6.Servis mobilov. V každom prípade máme k dispozícii ešte servis mobilov. Niekedy problém nespočíva na úrovni softwareu a musíme skontrolovať aj samotný hardware. Pokiaľ vidíme, že je batéria nafúknutá, musí byť vymenená. Ak si všeobecne nevieme poradiť, v čom náš problém spočíva, je naozaj dobré vyhľadať odborný servis mobilov.