Vyžiadať návod Pridať návod

Prihlásenie

email: Prihlásenie
heslo:
Registrácia
>> Informačný portál plný vašich praktických postupov, návodov, rád a riešení pre každý váš problém. <<

Ako vyrobiť prírodné bylinkové mydlo

Ako vyrobiť prírodné bylinkové mydlo

Pridané: 15.3.2011


Mydliarstvo patrilo k najstarším remeslám, ktoré sa takmer vytratilo,no opäť sa vracia. V darčekových predajniach, na jarmokoch, ale aj na internete môžete vidieť celú škálu prírodných mydiel krásne vyzdobených, či už bylinkových, koreninových, ale i z glycerínu. Tieto mydlá neobsahujú žiadne chemické konzervanty. Veľmi zaujímavé sú glycerínové mydlá, pretože zvýšený obsah glycerínu pomáha pri hojení akné, upravuje mastnú pleť, zanecháva pokožku jemnú a vláčnu. Mydlá majú antibakteriálne vlastnosti, pomáhajú pri hojení piesňových chorôb na tele. Vlastnoručne vyrobené mydlo je tiež bezpochýb milý darček.

Na výrobu bylinného mydla potrebujeme:
-ľubovoľné bylinky
-citrón
-jadrové mydlo (kúpené v drogérii) okolo 0,50€/175g
-ľubovoľný éterický olej
-ovsené vločky
-sušený rozmarín
1.Do 90 ml silného odvaru z ľubovoľných byliniek (napríklad z rumančeka, mäty, lipových kvetov) pridáme 40 ml citrónovej šťavy a 150 g jadrového mydla nastrúhaného na bežnom strúhadle. Spolu zohrejeme, kým sa mydlové vločky celkom nerozpustia a necháme vychladnúť.
2.Pridáme približne jednu lyžicu nadrobno posekaného rozmarínu, 6 kvapiek éterického oleja podľa vlastného výberu a jednu lyžicu ovsených vločiek.
3.Zmes vymiešame a nalejeme do ľubovoľných formičiek. V obchode dostať špeciálne silikónové formičky, avšak sú trochu drahšie. Použiť môžeme či už nejaký kelímok alebo formičky na pečenie, do piesku...Necháme ztuhnúť(cca 60 min.) a hotové mydlo vyklopíme a zabalíme buď do peknej látky, papiera, alobalu alebo vyrobíme špeciálnu krabičku.

Pozn. jadrové mydlo býva zvyčajne hnedastej prírodnej farby, k tomuto návodu sa to tak nehodí, ale zvyčajne si môžeme mydlá prifarbovať farbami na mydlo (jeho cena sa pohybuje okolo 0,30€/2g) ak si v drogérii kúpime bielu mydlovú hmotu.


Ohodnotiť Ohodnotiť Ohodnotiť Ohodnotiť Ohodnotiť
409x

Napíšte vlastný návod na:

Daňová evidencia online

Ďalšie návody z kategórie:

Kontaktuje nás | Reklamná spolupráca | Pravidlá používania

© 2019 - ako-na.sk | vytvoril - Lotus Webdesign

Tento web používa k poskytovaniu služieb súbory cookies. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. OK Ďalšie informácie